Bebek Bakımı, Saç Bakımı, Sağlık

Cihazı çalıştırmak için kullanım kılavuzundaki talimatları takip ettikten sonra, başka bir cihaz takarak elektrik prizinin çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Hala çalışmıyorsa, cihazı açıp kendiniz tamir etmeye çalışmayın ve yetkili servise götürün.
Sınıf I aygıtların topraklanması zorunludur (ve bunlarda yalnızca bir izolasyon katmanı bulunur). Sınıf II aygıtların topraklanma zorunluluğu yoktur çünkü bunlarda iki ayrı ve bağımsız izolasyon katmanı vardır (bu aygıt sınıfı, arızalı olan başka bir topraklanmış aygıt olduğu takdirde önemli bir risk teşkil edebilir).
Cihazınız, geri dönüşümü gerçekleştirilebilir veya yeniden değerlendirilebilir malzemeler içerir. Kullanım ömrü sonuna gelen cihazınızı belediyenizin toplama alanlarına götürün.
Ürününüz için ihtiyaç duyduğunuz her şey için lütfen internet sitemizin “Aksesuarlar” bölümüne gidin.
İnternet sitemizin Garanti bölümünde detaylı bilgi bulabilirsiniz.
Bir parçanın eksik olduğuna inanıyorsanız lütfen Müşteri Hizmetleri Merkezini arayın ve uygun bir çözüm bulmanıza yardımcı olalım.
Cihazı kullanmayın. Tehlikeleri önlemek için yetkili servis merkezinde değiştirtin.

Elektrik Süpürgesi

Sıcak cisimleri (köz, sigara), tehlikeli (solventler, soyucu-aşındırıcılar), zararlı (asit, temizleme ürünleri), yanıcı ve patlayıcı (petrol ve alkol bazlı) ürünleri süpürge ile çekmeyin.
- Elektrik süpürgenize kağıt bir torba ya da Wonderbag takılı ise:
• Hayır, torba dolduğunda atın, çünkü torba yüzeyindeki delikler tıkanmış olacaktır, bu da emiş gücünü düşürür ve motora zarar verebilir.

- Elektrik süpürgenize bez bir torba takılı ise:
• Evet, onu yıkamanız yeterlidir.
• Torbayı bulunduğu bölümden çıkarın.
• Fermuarı kullanarak torbayı açın ve içini çöp kutusuna boşaltın.
• Torbayı temiz su ile yıkayın.
• En az 24 saat kurumaya bırakın (torbanızı yalnızca tamamen kuruduğunda tekrar yerleştirin).
• Yerine yerleştirmeden önce fermuarın tamamen kapalı olduğundan emin olun.
• Elektrik süpürgenize bir mikrofiltre takılıdır, mikrofiltreyi her 6 torba değişiminde değiştirin.
• Elektrik süpürgenize bir HEPA filtre kaseti takılıdır, HEPA filtre kasetini 6 ayda bir değiştirin (cihazınızı ne kadar sık kullandığınıza bağlıdır).

ÖNEMLİ Filtre sistemini yılda bir değiştirin.
Aksesuarları, borusu ve esnek hortumunun tamamen ya da kısmı olarak engellenmediğinden ve filtrelerin tıkanmadığından emin olun.
Elektrik süpürgenizin toz torbasını emiş gücü düştüğünde, normal olmayan bir gürültü ya da ıslık sesi çıkarmaya başladığında değiştirmeniz gerekir.
Islak yüzeyleri, herhangi bir tür sıvıyı, sıcak maddeleri (köz, sigara), çok ince maddeleri (alçı, çimento, kül vb.), büyük parçalı çöpleri (cam), zararlı ürünleri (çözücüler, soyucular vb.), saldırgan ürünleri (asitler, temizleyici sıvılar vb), yanıcı ve patlayıcı maddeleri vakumlamayın.
Elektro-emiş fırçası motorlu sistemle dönen bir fırçadır. Üstün bir temizleme performansı sunar. Aynı boydaki bir fırça ile donatılan bu ünite, halıdaki saç ve hayvan kıllarının çekilerek alınmasını sağlar.
Elektrik süpürgenizin aşırı ısınma koruma şalteri etkinleştirilmiştir. Motor filtresini temizlemeli, mikroaktif filtreyi değiştirmeli (modeline göre) ve yeni toz torbasını takmalı ya da boşaltmalısınız. Daha sonra, cihazınızı tekrar çalıştırmadan önce 30 dakika bekleyin.
Elektrik kablosu sarılması sırasında yavaşlar, kabloyu tamamen çekin ve sarma anahtarı üzerine basın.
Bunun çeşitli nedenleri olabilir:
• Emiş akışı engellenmiştir: Boruyu, nozülü ve hortumu kontrol edin,
• Kap veya torba doludur. Bunları değiştirin ya da temizleyin (modele bağlı olarak),
• Filtreleme sistemi tıkanmıştır. Bunu temizleyin ya da değiştirin,
• Çapraz düzenleyici açık konumdadır. Bunu kapatın.
Sorun devam ediyorsa yetkili bir servis ortağı ile temas kurun.
Şarj ışığı, yalnızca (16 saate varan süre boyunca şarj edilerek) bataryalar tamamen dolu olduğunda sönecektir.
Döner fırçanın kıllarına iplik, hav ve saç dolanmadığını kontrol edin - gerekirse oluşan yapıları uzaklaştırın.
Isı güvenlik aygıtı devreye girdiyse, elektrik süpürgenizi kapatın ve Süpürme Başlığının altında bulunan fırçaların temiz olduğunu ve tıkanmadığını, iplik, hav ve saç vb. oluşumlar nedeniyle dönüşünün engellenmediğini kontrol edin.
Laminat kaplama gibi sert zeminler için Konum 1, halı ve kilim gibi zeminler için Konum 2 ayarını kullanın.
Motoru korumaya yardımcı olduğu için, sünger filtreyi ara sıra temizlemeniz gerekir. Sünger filtreyi ılık suyla yıkayabilir ve çok az bulaşık deterjanı kullanabilirsiniz, sünger filtreyi dikkatle durulayın ve daha sonra, toz torbasına tekrar yerleştirmeden önce kendi halinde kurumaya bırakın.
Elektrik süpürgesi ile temizlemeye başlamadan önce, Süpürme Başlığı altındaki döner fırça üzerinde bulunan kılların iplik, hav ya da saç gibi oluşumlarla engellenmediğinden emin olun.
Elektrik süpürgenizi yumuşak nemli bir bez kullanarak silebilirsiniz.

Wonderbag torbası, patentli evrensel başlığı sayesinde elektrikli süpürgelerin büyük çoğunluğuna uyar.
Kullanımı:
• Eski torbanızın karton kısmını çekin,
• Oraya Wonderbag torbalı başlığı takın,
• Wonderbag torbasını başlığa yerleştirin ve tümünü elektrikli süpürgenizin kapısına takın.
DİKKAT: Bir sonraki torba değişimi sırasında karton başlığı ve başlığı muhafaza etmeyi unutmayın.

Wonderbag torbası, patentli evrensel başlığı sayesinde elektrikli süpürgelerin büyük çoğunluğuna uyar.
Kullanımı:
• Eski torbanızın karton kısmını çekin,
• Oraya Wonderbag torbalı başlığı takın,
• Wonderbag torbasını başlığa yerleştirin ve tümünü elektrikli süpürgenizin kapısına takın.
DİKKAT: Bir sonraki torba değişimi sırasında karton başlığı ve başlığı muhafaza etmeyi unutmayın.

Wonderbag torbası, patentli evrensel başlığı sayesinde elektrikli süpürgelerin büyük çoğunluğuna uyar.
Kullanımı:
• Eski torbanızın karton kısmını çekin,
• Oraya Wonderbag torbalı başlığı takın,
• Wonderbag torbasını başlığa yerleştirin ve tümünü elektrikli süpürgenizin kapısına takın.
DİKKAT: Bir sonraki torba değişimi sırasında karton başlığı ve başlığı muhafaza etmeyi unutmayın.

Vantilatörler

Herhangi bir temizleme ve bakım müdahalesinde bulunmadan önce cihazın fişini prizden çıkarmanız önemlidir. Gövdeyi nemli bir bezle silebilirsiniz. Ünitenin içine su girmesine asla izin vermeyin. Ön kafesi temizlemek için bir elektrikli süpürge kullanın. Cihazın yüzeyine zarar verebileceğinden, asla aşındırıcı özellikte ürünler kullanmayın.
Bu fonksiyon açık olduğunda, cihaz sağdan sola ve soldan sağa otomatik olarak hareket eder ve odanın içine havayı yayar. Kullanıcı belli bir yöne doğru yoğun hava üflenmesini arzu ederse bu fonksiyonu kapatabilir.
Bu sistem, aynı zamanda sivrisinekler içinde etkili olan böcek kovucu yayan fanın hava hareketleri avantajına sahiptir.
Cihazın, elektrik kablosunun durumunu daima kontrol edin. Cihazı nesnelerin 50 cm uzağında tutun (perdeler, duvarlar vb.) Cihazın içine su girmesine asla izin vermeyin. Cihaza asla ıslak ellerle dokunmayın. Müdahalede etmeden önce şu hususlardan emin olun: Cihaz imalatçının talimatlarına uygun olarak monte edilmiş. Sağlam ve dengeli bir zemin üzerine yerleştirilmiş (ayakları üzerinde dik durur vaziyette). Şebeke voltajının cihaz ile uyumlu olduğunu kontrol edin. Cihazın topraklı prizle kullanılması gerekip gerekmediğini kontrol edin.
Yerinden hareket ettirmeden önce cihazı kapatın ve fişini prizden çıkarın.
Normal olarak evin serinlemesini arzuladığınız bölümüne yerleştirmelisiniz. Cihazı nesnelerin en az 50 cm uzağına yerleştirmelisiniz (perde, duvar vb.). Dikey ve yatay modeller olduğunu unutmayın; bunlardan bir çoğu ayarlanabilir. Bu nedenle, vantilatör seçiminizi evinizde sahip olduğunuz alana ve dekorasyonunuza göre yapın.
Evet, sistem böcek kovucu tabletlerin kullanılabileceği şekilde tasarlanmıştır.

Isıtıcılar Vantilatörler

Cihazın tüm düğmelerini kapalı duruma getirin ve fişini prizden çıkarın.
Kaldırmadan önce soğumasını beklemeniz önemlidir. Cihazınızı kullanmadığınız zaman kuru bir ortamda muhafaza edin.
Anormal aşırı ısınma durumunda bir ses alarmı verilir, bir ışık sinyali yanar ve ısıtma elemanından elektrik gücü kesilir. Cihaz normal bir konuma sıfırlanır sıfırlanmaz ve soğuduktan sonra yeniden yanacaktır.
Hayır, elektrik tüketimi yalnızca ısıtıcının gücüne bağlıdır.
Kış aylarında boruları korumak için, örneğin termostat non-frost konumunda ve oda sıcaklığı da 5°C (41°F) iken cihaz otomatik olarak çalışacaktır. Bu konum oda sıcaklığını yaklaşık olarak 7°C (45°F) de muhafaza edecektir.
Güç seviyesi/ısıtılan alan ilişkisi istenen sıcaklığa, dışarıdaki hava sıcaklığına ve konut yalıtımının derecesine bağlıdır. Ortalama bir kullanımda bu oran 100W/m²'dir.
Fanlı ısıtıcının motoru ısıtma unsuru olmadan çalışır (sadece fan çalışır).
Hayır, bir ısıtma cihazının banyoda kullanımına dair güvenlik önlemlerine uymalısınız. Cihazın, evin her odasında kullanıma uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Buna mutfak ve banyo gibi su sıçramasına maruz kalabileceği odalar da dahildir. Kullanım kılavuzundaki talimatlara bakın.

Hava Filtreleme

Koku giderme ve HEPA filtreleri temizlenerek tekrar kullanılamaz - değiştirilmeleri gerekir. Ön filtre tekrar kullanılabilir (bir elektrik süpürgesiyle tozu giderin ya da suyla yıkayın).
HEPA filtresi 6 ayda bir değiştirilmelidir, koku giderme filtresi 3 ayda bir değiştirilmelidir. Ön filtre 2 ila 4 haftada bir temizlenmelidir. Bu sıklıklar, hız 1 ayarında günde 8 saatlik kullanım içindir ve çalışma ortamına göre değişebilir.
Cihazınız içme suyuyla (soğuk musluk suyu) çalışır - mümkünse yumuşak su.
Hayır, cihazınız bir parfüm difüzör sistemi ile donatılmadıysa eklenemez. Hiçbir durumda, buharlaşma kanalına ve/veya su haznesine uçucu yağlar ya da diğer katkı maddelerini eklememeniz önerilir.
Temizlemeden önce, cihazı daima kapatın ve fişini prizden çıkarın.
Ürünün yuvasını ya da güç kablosunu ve fişini asla suya veya herhangi bir sıvıya daldırmayın. Cihazı temizlemek için deterjan ya da aşındırıcı ürünler kullanmayın.
Su haznesinin, (seramik disk etrafındaki) sis bölmesinin ve cihazın altındaki havalandırma deliklerinin düzenli olarak temizlenmesi önemlidir.
Diskin temizlenmesi: Seramik disklerin düzenli temizlenmesi kireç oluşumunu önler. Diske zarar vermekten kaçınmak için sert ya da aşındırıcı araçlar kullanmayın.
Su haznesinin temizlenmesi: Kireç önleyici kartuşu çıkarın (modele göre) ve temiz suyla durulayın, daha sonra hazneyi ve kapağı sabunlu suyla yıkayın.
Sis bölmesinin temizlenmesi: Sis bölmesini yarıya kadar su/yarıya kadar beyaz sirke karışımıyla doldurun, 4 saat bekletin, daha sonra boşaltın ve bölmeyi temiz suyla durulayın (Dikkat, fan açıklığına su girmediğinden emin olun).


'Intense Pure Air' hava temizleyici, evinizde %99,95'e kadar temiz hava solumanızı ve böylece, aşağıda açıklanan dört filtreleme seviyesi sayesinde sağlığınızın korunmasını sağlar:
• Seviye 1: Toz, kıl, tüy için ÖN FİLTRE
• Seviye 2: Uçucu organik bileşikler (VOC), kokular/gazlar için AKTİF KARBON FİLTRESİ
• Seviye 3: İnce partiküller (PM2.5), polenler, akaritler, hayvansal alerjenler, küf, bakteriler/virüsler için HEPA FİLTRESİ
• Seviye 4: Formaldehit için NANOCAPTUR FİLTRESİ.