{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "", "sms": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "Homepage" }
{ "type": "gtmStart" }

Saç Bakım Ve Epilasyon

Koltuk altlarımı epilatörle tıraş etmenin en iyi yolu nedir?

Koltuk altı, tüylerin alındığı en narin bölgedir, çünkü bu bölgenin derisi ince ve hassastır (tüyleri alma işleminden sonra genellikle kırmızı noktalar görülebilir) ve epilatör başlığının bu bölgeye ulaşması zordur. Epilatörü bacak yüzeyinde yönlendirmek kolay olduğu halde, koltuk altında bu çok daha zordur, çünkü içe doğru kavisli bir bölgedir ve etkili olması için bazen epilatör başlığını cilde doğru bastırmak gerekebilir. Aşağıdaki resimlerde, koltuk altı tüylerinin zahmetsizce giderilmesini sağlayan uygun hareketleri sıraladık.
Koltuk altı tüylerini alırken, epilatör başlığına klipslenen "hassas bölgeler" aksesuarını kullanmanız gerektiğini lütfen unutmayın.

Epilasyon sonrasında ne gibi tedbirler almam gerekir?

Cilt hassas olacağından, epilasyondan hemen sonra güneşe çıkmamanız ve denize girmemeniz tavsiye edilir. Yeniden plaja dönmeden önce bir gece bekleyin. Epilasyon yapmayı planlıyorsanız size bazı tavsiyeler; cildinizin hassaslaşmaması için epilasyon öncesinde güneşlenmeyin.

Epilatör, yüz tüylerini almak için kullanılabilir mi?

Hayır. Cihaz, yüz üzerinde kullanılamaz.

Sterilizatörümde biriken kireci nasıl giderebilirim?

Birikmiş kireç, düzenli olarak temizlenmelidir. Hazneye 250 ml sirke dökün ve tüm kireç çözülene kadar bekleyin. Bolca temiz su ile durulayın ve nemli bir bezle silin.

Hava akımı hızını nasıl seçeceğim?

Saçlarınızı kuruturken, çabuk kurumalarını arzu ediyorsanız maksimum hızı seçin. Ancak, saçlarınıza şekil vermeyi arzu ediyorsanız, havalandırmaktan kaçınmak için düşük hızı tercih etmelisiniz.

Saç kurutma makinesini nasıl temizlemeliyim?

Saç kurutma makinesi çok düşük bakım gerektirir. Arka koruyucu kafes içindeki saçları veya herhangi başka bir şeyi temizlemek için, temizleme aksesuarlarını kullanarak temizleyebilirsiniz veya nemli bez kullanabilirsiniz. Cihazınızı asla alkol ile veya sıvıya batırarak temizlemeyin. (Temizlemeden önce fişini çıkarmayı unutmayın).

Saç modelimi korumak için ne yapmalıyım?

Soğuk hava düğmesi yardımıyla, saçlarınıza verdiğiniz modelin sağlamlaşmasını sağlayabilirsiniz.

Soğuk hava üfleme özelliğini nasıl etkili bir şekilde kullanılır?

Hava akımını saçınızın şekil vermek istediğiniz kısmına üfleyecek şekilde ayarlayın (yüksek ısıda) ve saçı soğutmak için soğuk hava verin. Bu çabuk ısı değişikliği metodu saça şekil vermede daha etkilidir.

Daraltıcı başlığı nasıl kullanabilirim?

Daraltıcı başlık saçlarınıza havanın konsantre bir şekilde uygulanmasını sağlar. Saçlarınızı kurutmak için, doğrudan sıcak hava akımıyla daraltıcı başlığı kullanın.

Saçlarıma nasıl hacim kazandırırım?

Saç kurutma makinesinin bu tip bir fonksiyona sahip olması durumunda, takılıp çıkarılabilir parmaklı difüzörü kullanın. Saçlara köklerinden uçlarına dek hacim verecektir.

Difüzörün işlevi nedir?

Difüzör saçlarınıza hacim kazandırmak için kullanılır.

Respect fonksiyonunun işlevi nedir (modele göre)?

Bu fonksiyon, saçlarda kuruluğu önlemek için, sıcaklık ile hava akışı arasında en iyi dengeyi otomatik olarak seçer.

Auto-stop fonksiyonunun işlevi nedir (modele göre)?

Bu fonksiyon, saç kurutma makinesini hareket etmediğinde otomatik olarak durdurur ve kullanılmaya başlandığında tekrar çalıştırır.

Lonic fonksiyonunun işlevi nedir (modele göre)?

Bu fonksiyon statik elektriği nötrler ve saçlarınızı daha elastik ve kıvırması kolay hale getirir. Ek olarak, saçlarınız tozların yapışamayacağı şekilde, daha parlak olacaktır.

Saç kurutma makinem kurutma esnasında neden çalışmayı durdurdu?

Bu durum normal, bir güvenlik aygıtı, aşırı ısınma (örneğin saç ya da başka bir cismin arka koruyucu ızgaraya kaçması) durumunda cihazı otomatik olarak durdurmuştur. Saç kurutma makineniz soğuyuncaya kadar bekleyin (20 dakika).

Saç kesme makinesini tek başıma kullanabilir miyim?

Hayır. Kesme makinesini, tek başınıza kullanmanız güvenlik gerekçesiyle ve ayrıca daha iyi bir saç kesimi elde edebilmeniz için önerilmez.

Saç kesme makinesini nasıl temizlemeliyim?

Ürünle birlikte teslim edilen temizleme fırçasını kullanarak, cihazı her kullanımdan sonra temizleyin. Gerekirse nemli bir bez de kullanabilirsiniz. Daha derinlemesine bir temizleme için, bazı modellerdeki bıçaklar takılıp çıkarılabilir özelliktedir.

Saç kesme makinesini yağlamam gerekir mi?
Cihazın bıçaklarının her 2 veya 3 kullanımda bir yağlanması, iyi sonuç elde edilmesi açısından önemlidir. Asit içermeyen kaliteli yağlar (örneğin makine yağı vb.) veya cihazla birlikte teslim edilen yağı kullanın. Cihazı beş dakika kadar kullanın ve yağın fazlasını bir bezle alın.
Saç kesme makinesi kullanımı sırasında şarj olabilir mi?

Hayır. Saç kesme makinesi hem kullanılıp, hem şarj edilemez.

Saç kesme makinesini kullanırken saçlarımın kuru veya ıslak olması gerekir mi?
Saç kesme makinesinin temiz ve kuru saçlar üzerinde kullanılması tavsiye edilir.
Cihazı ne sıklıkta şarj etmeliyim?
Cihazı ilk defa kullanmadan önce 14 saat boyunca şarj edin. Takip eden 3 kullanım için, tamamen boşalmasını beklemeniz önem taşır. Tavsiye edilen şarj süresi 8 saattir. Şar göstergesi kırmızı yandığında, cihazınız şarj oluyor demektir.
Saç maşamı diğer saç ürünleri ile kullanabilir miyim?

Hayır. Cihazınızı kullanırken kimyasal saç ürünleri kullanmayın. Saç ürünlerini saçlarınız soğuduktan sonra tatbik edin ve ardından maşayı kullanmayın. Saç maşanızı ayrıca peruk veya eklenti saçlar üzerinde kullanmayın.

Saç maşamın levhalarını nasıl değiştirmeliyim?

Yanmalardan kaçınmak için, bunu cihaz soğukken gerçekleştirmeniz en iyisidir. Levhaların yan taraflarındaki "diller" üzerine basın ve levhaları dışarı çekin. Levhaları yeniden yerlerine takarken, emniyetli bir şekilde yerlerine oturduklarından emin olun.

Saç maşam ile saçlarımı düzleştirebilir miyim?

Evet. Saçlarınızı levha ve toka arasına yerleştirin, ardından saçları yerlerine sabitleyerek tokayı kapatın. Maşayı nazikçe saçlarınızın ucuna doğru kaydırın, böylece düzleşmelerini sağlarsınız.

Saç maşamı kullanırken parmaklarımın yanmasından nasıl kaçınırım?

Saç tutamlarını cihazın etrafına sararken, cihazın aynı bölmesini kullandığınızdan emin olun, tüm uzunluğunu kullanmayın. Cihazı soğuk kalan tutacağından tutun.

Saç maşasını nasıl temizlemeliyim?
Saç maşasını emniyetli standı üzerine bırakarak soğumasını bekleyin. Tamamen soğuduğunda nemli bir toz bezi ile silin. Tutacağın iç kısmını asla nemli bırakmayın.
Saç maşası ile saçlarda bukleler oluşturulması mümkün mü?

Evet. Saçlarınızı cihazın etrafına sarmanız ve serbest bırakmadan önce yaklaşık 20 saniye beklemeniz gerekir. Bu işlemi tüm saça birkaç defa uygulayın. Soğuduktan sonra saçlarınızı fırçalamayın; böylece daha doğal bir sonuç elde edilir.

Saç maşamı kullanırken ne gibi güvenlik tedbirleri almalıyım?

Saç maşanızın uç kısmı kullanım sırasında çok fazla ısınır; bu nedenle deri ile temas etmesinden kaçının. Maşanın sıcak kısımlarının elektrik kablosu ile temas etmesine asla izin vermeyin.

Saç maşasının ısınması için ne kadar süre beklemem gerekir?

Gereken ayarı seçtikten sonra, cihazın doğru sıcaklığa ulaşması için 1-2 dakika kadar beklemeniz gerekir.

Kilitlerin genişliği ne kadar olmalıdır?

2-3 cm.den fazla genişliğe sahip kilitlerin kullanılması tavsiye edilir.

Ekranda 'ERR' hata kodu gözüküyor. Ne yapmalıyım?

Banyo tartınız tartım esnasında bir anormallik tespit etti ve kendisini yeniden ayarlıyor. Tartınızın üzerinden inin ve yeniden çıkmadan önce ekranda "0.0” görünmesini bekleyin.

Akıllı tartımı hamileyken kullanabilir miyim?

Hamileliğiniz sırasında akıllı tartınızı güvenle kullanıp kullanamayacağınızı kesin olarak öğrenmek için doktorunuza danışmanızı öneririz. Kullanırsanız, vücut yağ kitlesi hesaplaması hatalı olacaktır. Bu nedenle, hamileliğiniz sırasında sonuçlarınızı dikkate almamanızı öneririz.

Akıllı tartımı kalp pilim varsa kullanabilir miyim?

Kalp pili veya herhangi tıbbi bir cihaz taşıyorsanız, akıllı baskülü kullanmamalısınız. Akıllı tartı vücut yağ kitlesi değerinizi ölçmek için vücudunuzda, kalp piline (veya başka bir tıbbi cihaza) zarar verebilecek ya da parazite neden olabilecek küçük bir elektrik sinyali yayar.

Diyagnostik tartı: Vücut Kitle Endeksi nedir?

Vücut yapınızı değerlendirmek ve muhtemel aşırı kiloları önlemek için bir gösterge.

Diyagnostik tartı: Yağ Kitle Endeksi nedir?

Vücudunuz için temel olan ve izlemeniz gereken bir enerji rezervidir.

Diyagnostik tartı: Yağ Dışı Kitle Endeksi nedir?

Vücut suyu, organlar, kemikler ve kaslardan oluşur, günlük enerji tüketimi konusundaki rolü göz ardı edilemez.

Diyagnostik tartı: Hidrasyon oranı neden izlenmelidir?

Vücudunuzun düzgün çalışması için gerekli olan ölçüm, çok düşük hidrasyon durumunda uyarılmanızı sağlar.

Saç şekillendirme ürünleri kullanmaya devam edebilir miyim?

Şekillendirme jelleri, kremler, köpükler gibi normal ürünlerinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Bunun dışında, fön ve düzleştirme için özel olarak formüle edilmiş ısı korunumlu ürünleri kullanın. Bununla birlikte, saç yumuşatıcı sürdüyseniz saçınıza zarar verebileceği için asla düzleştirici kullanmayın.

Geniş plakalı düzleştiricilerin avantajları nelerdir?

Bunlar genellikle saçlarının düzleştirilmesi çok zor olan, kıvırcık, bukleli veya çok uzun saçlı kadınlara yöneliktir. Zaman kazandırır ve mükemmel sonuçlar ortaya çıkarırlar.

Saçım için doğru düzleştiriciyi nasıl seçerim?

• Kısa veya kat kat saç şekli ya da ince ve narin saçlar: dar veya normal plakalı düzleştirici.
• Uzun saçlar (omuzların altında): geniş plakalar düzleştirme işlemini kolaylaştırır ve hızlandırır.
• Kalın, şekil verilemeyen saçlar, düzleştirilmesi veya şekil verilmesi zor saçlar: siyah plakalı profesyonel düzleştiriciler.

Saç türüne göre hangi sıcaklık aralığı izlenmeli?

• İnce, narin ya da yıpranmış saçlar: 80°C ile 150°C arası.
• Normal, ince ya da yumuşak saçlar: 150°C ile 170°C arası.
• Kıvırcık, dalgalı ya da çok kıvırcık saçlar: 170°C ile 190°C arası.
• Afrikalı türü ya da kıvırcık saçlar: 190°C ile 230°C arası.
Bazı modellerin saç türüne ve sağlığına bağlı olarak otomatik olarak ayarlanan bir sıcaklık sistemi mevcuttur.

Düzleştirme için saçımın tamamen kuru olması mı gerekir?

Klasik bir düzleştirici ile hayır. Şampuan kullandıktan sonra gerektiği gibi kremleyin. Neredeyse tamamen kuruyana kadar saç kurutucu kullanın.
Wet & Dry düzleştirici ile hem kuru hem de ıslak saçlara şekil verebilirsiniz.

Saçlarımı doğru şekilde düzleştirmek için hangi sırayı izlemeliyim?

Daima saçın altından başlayın: önce tabandan başlayın, yanlara doğru devam edin ve önde tamamlayın.

Uzun saçlarda iz bırakmaktan nasıl kaçınabilirim?

Şekil verirken istikrarsız hareketlerden kaçının; her bölgeyi tek seferde, düz ve sürekli hareketlerle düzleştirin. Gerekirse tekrarlayın.

Lissima'yı kullanmak için saçımın uzunluğu ne kadar olmalı?

Lissima kısa saçların yanında uzun, orta-uzun ve kat kat saçları düzleştirmenize olanak tanır.

Hareketli plakaların amacı nedir?

Bu sistem plakaların saçın kalınlığına uyum sağlamalarını ve daha etkili düzleştirme için sürekli temas halinde kalmalarını sağlar.

Respect (Uyum) fonksiyonunun işlevi nedir (modele bağlı olarak)?

Saç türüne (dalgalı, kıvırcık vs.) ve sağ sağlığına (sağlıklı, zayıf vs.) bağlı olarak saçı korumak için optimum sıcaklığın otomatik olarak ayarlanmasına olanak tanır.

Seramik veya turmalin kaplamanın avantajı nedir?

Bu türden kaplama, saçı ısının etkilerinden koruyarak parlak hale getirir.

Tamamen dolu bir batarya ile, ürünümü tekrar şarj etmem gerekmeden, elektrik süpürgesini ne kadar süre kullanabilirim?

Bu, batarya voltajınıza ve seçilen vakum opsiyonuna (Zemin ya da halı) bağlıdır. 24V bir batarya ile konum 1'de 50 dakika ve konum 2'de 40 dakika kullanabilirsiniz. 18V bir batarya ile konum 1'de 40 dakika ve konum 2'de 30 dakika kullanabilirsiniz.

Üst levha sabit değil.

Bu son derece normal bir durumdur. Saç düzleştirici, daha etkili bir düzleştirmenin sağlanması için, hareketli bir plaka donatılmıştır.

Buhar gözle görülmüyor.

Çok rutubetli ortamlarda, buharı görmeseniz bile, arzuladığınız sonucu verir.

Düzleştiriciniz ısınmıyor.

Düzleşticinin ekonomik modda olmadığını kontrol edin.
Düzleştiricinizin fişinin prize takılı olduğunu ve ON/OFF düğmesinin basılı olduğunu kontrol edin.

Saç düzleştiricinizin sıcaklığını değiştiremiyorsunuz.

Büyük bir ihtimalle kilitli moda aldınız (ekranda bir asma kilit görünür).
Saç düzleştiricinin kilidini açmak için, + veya - düğmesini basılı tutun.

Saç düzleştiricinizin kapağı yerine oturmuyor.

Kırmızı koruyucu mührü reçine kartuştan düzgün bir şekilde kaldırdığınızı kontrol edin.

Düzleştiricinin buhar deliklerinden su çıkıyor.

Düzleştiricinizi servise getirin.

Sa düzleştiriciniz, saçlarınızı düzgün düzleştirmiyor.

Düzleştiricinizi doğru yönde kullandığınızı kontrol edin (kullanıcı kitapçığına bkz.).
Düzleştiricinizi doğu sıcaklıkta kullanıdığınızı kontrol edin (kullanıcı kitapçığına bkz.).
Düzleştiricinizin buhar çıkardığını kontrol edin.

Düzleştiricinizden buhar çıkmıyor.

Haznenin düzgün bir şekilde doldurulduğunu kontrol edin. Suyun seviyesi minimum seviyenin altındaysa, hazneyi doldurun ve kıskaçları buhar çıkana dek 90 saniye kadar kapatın.
Düzleştiricinin düzgün sıcaklıkta olduğunu kontrol edin. Sıcaklığı temsil eden şeklin yanıp sönmesi duruncaya dek bekleyin.
Buhar kardonunun sıkışmadığını kontrol edin.

Düzleştiricinizden su sızıyor.

Derhal fişini prizden çıkarın ve yetkili bir onarım servisine götürün.

Şekillendirici fırça: hangi fırça çapını kullanacağımı nereden bileceğim?

Genel şekillendirme için geniş çaplı fırçayı ve son işlemler (içe ve dışa doğru daha abartılı bukleler için) için küçük çaplı fırçayı kullanın.

Şekillendirici fırçayı ıslak saçta kullanabilir miyim?

Zarar görmesini önlemek için saç temiz, dolaşmamış ve kuru olmalıdır.