Sessiz bir süpürge için Rowenta

Yaşam alanınızın bakımı için oldukça gerekli olan elektrikli süpürgeler giderek daha verimli hale gelmektedir. Süpürgeler artık toz, hayvan tüyü ve her türlü alerjeni temizliyor. Bu da, gündelik hayatta daha sağlıklı bir çevreyi garanti altına alıyor. Süpürgelerin olumsuz yanı ise genellikle gürültülü olmaları.

Gürültü, elektrikli süpürge kullanımı esnasında ortaya çıkan en önemli rahatsızlık kaynağıdır (2013 Haziran ayında Fransa, İtalya ve Almanya'da gerçekleştirilmiş olan Kullanım ve Alışkanlıklar çalışmasına göre). 80 desibellik ses seviyeleriyle, geleneksel modellerin, sevdiğiniz televizyon ya da radyo programlarının sesini bastırmaları kaçınılmazdır. Ancak Rowenta, cihazlarının sesini 3 desibel azalttı. Bu azalma, gürültü kirliliğinin yarıya düşmesi anlamına geliyor. Bu yüzden Rowenta’nın elektrikli süpürgeleri ile artık komşuları rahatsız etmekten korkmanıza gerek yok. Süpürgenizi alışılmış saatlerin dışında da kullanabilirsiniz. Öte yandan, tüketiciler genellikle elektrikli süpürgelerin gücünün çıkardıkları sesle oranlı olduğunu düşünüyor. Bu düşünce doğru değil: Rowenta performanstan hiçbir ödün vermeden, son derece sessiz çalışan elektrikli süpürgeler yarattı.

 • 2017 yılından bu yana, piyasadaki elektrikli süpürgelerin ses seviyesi 80 desibelin altında olmak zorundadır.
 • Ses seviyesini 3 desibel azaltan cihazlar, gürültü kirliliğini yarı yarıya azaltıyor.

Karşılaştırma FARKLI SES SEVİYELERİ

 • vacuuminsilence_icon1.png

  140 db(A)

  Kalkışa geçen uçak

 • vacuuminsilence_icon2.png

  90 db(A)

  Çim biçme makinesi

 • vacuuminsilence_icon3.png

  70 dB(A)

  Televizyon

 • vacuuminsilence_icon4.png

  60/65 dB(A)

  İki kişi arasında geçen bir konuşma

 • vacuuminsilence_icon5.png

  62 dB(A)

  Silence Force Extreme elektrikli süpürge

Rowenta : 15 yıllık “Sessizlik” araştırması

Sessizlik arayışı ile 15 yıl boyunca araştırma yapan Rowenta, elektrikli süpürgelerinin tasarımı için üç temel öge belirledi.

1 Silence teknolojisi, titreşimi en aza indirmek için çift kovan içerisinde yalıtılmış biçimde asılı duran bir motor ve hava akışından kaynaklanan gürültüyü azaltmak için geniş ve su geçirmez tüpleri olan aksesuarlara dayanır. Buna ek olarak, cihazlar kolay ve verimli toz haznesi temizliği ve sessiz bir fırça sunarlar.

2 Borunun tasarımını ve başlığın biçimini de dikkate almamız gereklidir.

3Cihazlar büyük ve yumuşak kauçuk tekerleklere sahiptir. Böylelikle fayans ya da parke yüzeylerde dahi gürültüsüz hareket edebilirler.

SILENCE FORCE MULTI CYCLONIC RO8366

Silence Force Extreme modelleri için, ses seviyesi piyasadaki diğer ürünlerin ortalamasına göre dört kat azaltıldı.

SILENCE FORCE 4A RO6477

Aynı durum, emiş güçleri aynı kalırken tüketimleri azaltılan torbalı elektrikli süpürgeler için de geçerlidir. Silence Forcee modeli bunun mükemmel bir örneğidir. Bu ürün yalnızca 750 Watt’lık motoru ile 2 200 Watt’lık bir cihazın performansını yakalamaktadır. Tüm bileşenleri daha iyi bir sonuç almak için tasarlanmıştır. Tasarıma gösterilen bu özen, özellikle ana süpürme fırçasında gözlenebilir.

Peki enerji etiketi?

2014 yılından bu yana elektrikli süpürgeler üzerinde bulunması zorunlu olan bu etiket ürün hakkında bilgi vermektedir. Etikette belirtilen enerji sınıfı, cihazın performansı göz önünde bulundurularak harcadığı enerjiye göre hesaplanır. Enerji verimliliği ise enerji tüketimi ve emiş gücüyle temizliğin ortalama verimliliğinin kombinasyonudur (A’dan G’ye kadar sıralanan sınıflar arasında yıllık tasarruf, ülkeye göre değişmekle birlikte, Avrupa’daki elektrik fiyatları ortalamasına göre 6 AVRO’dur).

Son olarak, enerji etiketi cihazın ses seviyesini desibel cinsinden gösterdiği gibi, yıllık ortalama elektrik tüketimini de (87m²’lik bir alan için haftalık bir saatlik süpürge baz alınarak) kilovat cinsinden belirtir.

Seçiminizi kolaylaştırmak için, Rowenta’nın tüm eko-konsept elektrikli süpürgeleri çift etiket taşımaktadır. İlk etikette geleneksel bir modele eşdeğer olan emiş gücüyle temizleme verimliliği gösterilirken, ikincisinde de cihazın normal kullanımında beklenen enerji tasarrufu belirtilir. Böylelikle etiketlerimiz, gösterilmesi zorunlu olan bilgileri mükemmeliyetle sunar.

Sessiz bir süpürge için