İyi koşullarda şekillendirilmiş saçlar için Rowenta Respectissim Serisi

Sıcaklık değişimlerinin, hava kirliliğinin, ısıtılmış ya da klimalandırılmış ortamlardaki kuruluğun kurbanı olan saçlar, her gün zorluklara maruz kalır.

Sonuç olarak cansız, kırıklarla dolu ve elektriklenen bir hale gelir. Saç aksesuarları ve şekillendirme için kullanılan düzleştiriciler uzun bir süre boyunca, özellikle de sık kullanılmaları durumunda, saça zarar veren etkenler olarak görüldü. Ancak bu tümüyle doğru değil.

  • Saç liflerinin dehidrasyona uğramaya başladığı sıcaklığı 180°C olarak kabul ediyoruz.
  • En kırılgan ve ince saç tipleri söz konusu olduğunda, ısı seviyesi 85°C ile 150°C arasında olmalıdır.

Rowenta imzası

Saç şekillendiriciler kulvarında, 230°C’de çalışan bir cihaz kadar kusursuz sonuçlar verirken saçları 170°C ile düzleştiren bir teknoloji tasarladık.

Arzu edilen ısı seviyesi için saç düzleştiricilerimize ayarlanabilir bir termostat ekledik. Böylelikle sıcaklığı 130°C ile 230°C arasında ayarlamak mümkündür.

Ayrıca, düzleştirici plakalar seramik kaplıdır. Seramik, hafif düzeydeki ısıyı eşit olarak dağıtan, böylece her saç türünde kolaylıkla kayarak yumuşak ve parlak saçlar sağlayan kusursuz bir düzleştirmeyi mümkün kılan bir malzemedir.

Saçlarınıza hak ettikleri saygıyı göstermek için, “Respect” fonksiyonlu Respectissim saç kurutma makinesi şimdi raflarda. Bu cihaz 65°C sıcaklıkta 15 m/saniye’lik hava debisi sağlar. Bu da saçlarınızın %25 oranında daha az dehidrasyona uğramasını garanti altına alır!

Üç basit kuralı göz önünde bulundurarak hak ettiğiniz güzel saçlara sahip olabilirsiniz. 

1 Saç düzleştiriciler ve maşalar nemli saçta kullanılmamalıdır. Aksi takdirde saç liflerini uzun vadeli olarak dehidrasyona uğratabilirler. 

2 Benzer olarak, saç kurutma orta sıcaklık ve hızda yapılmalıdır. Biraz daha fazla zaman alsa da sonuç kesinlikle harika olacaktır. Kurutucunun sıcaklığını yalnızca saç şekillendirme esnasında yükseltmeli ve aynı anda hızı düşürmelisiniz. 

3 Bitiş için ise, hiçbir şey kırıkları geri kapatan ve şekillendirilmiş saçlarınızın stilinin daha kalıcı olmasını sağlayan “soğuk hava” butonunun yerini tutamaz.

 

Saçlarınıza nazik davranan, etkili saç şekillendirme ürünleri. Baş döndürmek için saçlarınızı dönüştürün!