Rowenta - ACCESS FRESH AIR kullanıcı kılavuzları

Referans : EP7910E0

Belgeler

Sık sorulan sorular

Koltuk altı, tüylerin alındığı en narin bölgedir, çünkü bu bölgenin derisi ince ve hassastır (tüyleri alma işleminden sonra genellikle kırmızı noktalar görülebilir) ve epilatör başlığının bu bölgeye ulaşması zordur. Epilatörü bacak yüzeyinde yönlendirmek kolay olduğu halde, koltuk altında bu çok daha zordur, çünkü içe doğru kavisli bir bölgedir ve etkili olması için bazen epilatör başlığını cilde doğru bastırmak gerekebilir. Aşağıdaki resimlerde, koltuk altı tüylerinin zahmetsizce giderilmesini sağlayan uygun hareketleri sıraladık.
Koltuk altı tüylerini alırken, epilatör başlığına klipslenen "hassas bölgeler" aksesuarını kullanmanız gerektiğini lütfen unutmayın.
Hayır. Epilasyon cihazı yüzde, hassas yüzeylerde (varisli damar, ben, doğum lekeleri) veya sorunlu ciltrelerde (egzama, iltihap vb.) kullanılamaz.
Her 3 kullanımdan sonra deri soyucu (peeling) plakaları değiştirmenizi öneririz.
Kullanım sırasında alet cilde dik şekilde tutulmalıdır. Koltuk altlarındaki tüyler alınırken, kol kaldırılmalı ve deri gergin şekilde olmalıdır.
Hayır, bu fonksiyonun yalnızca bacaklarda kullanılması tavsiye edilir.
Aleti kullandıktan sonra cımbızları temizleme fırçası ile temizleyiniz. Daha kapsamlı bir temizleme için, epilasyon başını elle döndürerek alkolle ıslatılmış bir bez kullanarak cımbızları temizleyebilirsiniz.
Cihazı çalıştırmak için kullanım kılavuzundaki talimatları takip ettikten sonra, başka bir cihaz takarak elektrik prizinin çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Hala çalışmıyorsa, cihazı açıp kendiniz tamir etmeye çalışmayın ve yetkili servise götürün.
Cihazı kullanmayın. Tehlikeleri önlemek için yetkili servis merkezinde değiştirtin.
Sınıf I aygıtların topraklanması zorunludur (ve bunlarda yalnızca bir izolasyon katmanı bulunur). Sınıf II aygıtların topraklanma zorunluluğu yoktur çünkü bunlarda iki ayrı ve bağımsız izolasyon katmanı vardır (bu aygıt sınıfı, arızalı olan başka bir topraklanmış aygıt olduğu takdirde önemli bir risk teşkil edebilir).
Cilt hassas olacağından, epilasyondan hemen sonra güneşe çıkmamanız ve denize girmemeniz tavsiye edilir. Yeniden plaja dönmeden önce bir gece bekleyin. Epilasyon yapmayı planlıyorsanız size bazı tavsiyeler; cildinizin hassaslaşmaması için epilasyon öncesinde güneşlenmeyin.
Ürününüz için ihtiyaç duyduğunuz her şey için lütfen internet sitemizin “Aksesuarlar” bölümüne gidin.
İnternet sitemizin Garanti bölümünde detaylı bilgi bulabilirsiniz.
Cihazınız, geri dönüşümü gerçekleştirilebilir veya yeniden değerlendirilebilir malzemeler içerir. Kullanım ömrü sonuna gelen cihazınızı belediyenizin toplama alanlarına götürün.
Bir parçanın eksik olduğuna inanıyorsanız lütfen Müşteri Hizmetleri Merkezini arayın ve uygun bir çözüm bulmanıza yardımcı olalım.
Plakaları epilasyondan hemen önce kullanabilirsiniz. Haftada bir kez düzenli olarak epilasyon seansları arasında kullanmanızı öneririz.
Epilasyondan bir gün önce cildi ölü deri hücrelerinden ve en ince tüylerden arındırın. Epilasyonu her zaman temiz ve tamamen kuru bir cilt üzerinde uygulayın.
Kesinlikle hayır, cildiniz kaygan ise epilatör tüyleri tam olarak alamayacaktır. Her zaman temiz, kuru bir cilde epilasyon uygulayın. Birkaç gün sonra cildinizi nemlendirin.
Vision fonksiyonu cilt üzerinde bir ışık haresi oluşturur, böylece tüm tüylerin en incelerinin, en kısalarının, en açık renkli olanlarının bile görülebilmesini sağlar.
Bu normal bir durumdur. Kısa süre içinde kaybolurlar. Tüyün gerektiği gibi çekilmiş olduğunu gösterir. Tercihen gece epilasyon yapın. Gerekirse, epilasyon sonrasında yumuşatıcı bir krem tatbik edin.
Epilasyon sonucu tüylerde zayıflama ve bazen de tüylerin deri altında büyümesi görülebilir. Bunu önlemek için, epilatörünüzün özel başlığını kullanarak eksfoliyasyon yapmak suretiyle cildi sık sık ölü hücrelerden arındırmak gerekir (örneğin epilasyondan 2 gün sonra) Duşta masaj eldiveni veya banyo lifi kullanarak da çok ince tüylerden kurtulabilirsiniz. Epilasyon yapacağınız günün haricinde her gün cildinizi süt veya uygun bir kremle demlendirmeyi unutmayın…