Elektrikli SüpürgelerDüşük Enerji Tüketimi,
Yüksek Performans

Elektrikli süpürgeler evdeki en çok elektrik harcayan cihazlar değildir.

Buna rağmen, Avrupa Birliğine göre 2005 yılında tüm Avrupa'da toplamda 18TWh elektrik harcadılar. Bu tüketim 2020 yılında 34TWh’e erişebilir. Bu yüzden Avrupa Eko-konsept ya da Eko-tasarım Yönergesi, elektrikli süpürge üreticilerinin daha az enerji tüketen ve çevreye daha duyarlı yeni ürünler tasarlamalarını talep etti.

Rowenta için çevresel standart, aynı zamanda yenilik arayışının sebeplerinden biridir. Bu yüzden marka standartların ötesine gitmeye karar verdi.

  • Elektrikli süpürgeler 2014 yılında Fransa’nın enerji tüketiminin yaklaşık %3’ünü harcamıştır.
  • 2014 yılında elektrikli süpürgelerin elektrik tüketimlerinin 1600 Watt’a

Rowenta teknolojisi

Rowenta’nın elektrikli süpürge serisinin tümü, torbalı ya da torbasız olmak üzere, 700 ile 900 Watt arası güçtedir ve eş değer ürünlerin geleneksel modellerine göre elektrik faturasında %50’ye varan tasarruf sağlar.

SILENCE FORCE MULTI CYCLONIC RO8366

Örneğin, torbasız Silence Force MultiCyclonic elektrikli süpürgeler 750 Watt’lık tüketimle 2 200 Watt’lık bir modele eş değer bir verimlilik sunar. Multi-siklon teknolojisi aynı zamanda kayda değer bir enerji tasarrufu sağlar. Aşamalar arasında toz filtrelemesi yapılarak enerji talebi homojenleştirilerek azaltılabilir.

SILENCE FORCE 4A RO6477

Aynı durum, emiş güçleri aynı kalırken tüketimleri azaltılan torbalı elektrikli süpürgeler için de geçerlidir. TheSilence Force modeli bunun mükemmel bir örneğidir. Bu ürün yalnızca 750 Watt’lık motoru ile 2 200 Watt’lık bir cihazın performansını yakalamaktadır. Tüm bileşenleri daha iyi bir sonuç almak için tasarlanmıştır. Tasarıma gösterilen bu özen, özellikle ana süpürme fırçasında gözlenebilir.

Peki enerji etiketi?

2014 yılından bu yana elektrikli süpürgeler üzerinde bulunması zorunlu olan bu etiket ürün hakkında bilgi vermektedir. ?Etikette, enerji sınıfı cihazın performansı göz önünde bulundurularak harcadığı enerjiye göre hesaplanır. Enerji verimliliği ise enerji tüketimi ve emiş gücüyle temizliğin ortalama verimliliğinin kombinasyonudur (A’dan G’ye kadar sıralanan sınıflar arasında yıllık tasarruf, ülkeye göre değişmekle birlikte, Avrupa’daki elektrik fiyatları ortalamasına göre 6 AVRO’dur).

Son olarak, enerji etiketi cihazın ses seviyesini desibel cinsinden gösterdiği gibi, yıllık ortalama elektrik tüketimini de (87m²’lik bir alan için haftalık bir saatlik süpürge baz alınarak) kilovat cinsinden belirtir.

Seçiminizi kolaylaştırmak için, Rowenta’nın tüm eko-konsept elektrikli süpürgeleri çift etiket taşımaktadır. ?İlk etikette geleneksel bir modele eşdeğer olan emiş gücüyle temizleme verimliliği gösterilirken, ikincisinde de cihazın normal kullanımında beklenen enerji tasarrufu belirtilir. Böylelikle etiketlerimiz, gösterilmesi zorunlu olan bilgileri mükemmeliyetle sunar.

Elektrikli Süpürgeler