Çamaşırlarınız için EN İYİ ÜTÜLEME

Birçok araştırma, ev araçları söz konusu olduğunda insanların yenilik beklediğini gösteriyor. Kullanıcılar, gündelik işlerini basitleştirirken profesyonel sonuçlar veren cihazlar istiyor.

Özellikle de ütüleme söz konusu olduğunda: eğer ütü yapmak kaçınılmazsa, en azından sonuçlar mükemmel olsun.

  • 2000 yılında Fransızların %16’sında bir buhar jeneratörlü ütü varken bu sayı son yıllarda ikiye katlandı.
  • Büyük bir buhar çıkışına sahip bu jeneratörler 120g/dakika’ya kadar sürekli buhar

ROWENTA İMZASI

Ütülemede herkese verimli bir çözüm sunabilmek için, Rowenta ürünlerinin bir çok farklı yönünü ciddiyetle ele almıştır.

En başta ütünün tabanı gelmektedir. Mükemmel bir kayganlık sağlayan tabanlar, bir yandan kumaşı korurken bir diğer yandan da hızlı ve kusursuz sonuçlar verir. Bu özellik, hem buhar jeneratörleri hem de ütülerde bulunan, Micro Steam tabanda özellikle ortaya çıkmaktadır. Ütünün ön kısmındaki yoğunlaştırılmış buhar çamaşırı nemlendirirken, tabanın arka kısmındaki ısı kumaşı kurutur ve ütü süresini büyük ölçüde azaltır. Sonuç olarak, çamaşır daha hızlı ve daha kusursuz biçimde ütülenir. Ütünün hassas burnu ise, en küçük penslere ve kıvrımlara dahi kolaylıkla girer.

Söz konusu ütü olduğunda, buhar gücü performansla eş anlamlıdır. Ütülerde buhar çıkışı, mükemmel sonuçlar için 50g/dakika’ya kadar ulaşabilir: Rowenta Steam Force modeli de tam olarak bu gücü sunar. Ayrıca ütüleme sırasında kazara oluşan kırışıklıkları kolaylıkla gideren 200g/dakika’lık basınç fonksiyonuyla kalın kumaşları ütüleme korkusunu ortadan kaldırır. Buhar jeneratörlü ütülerde ise, büyük bir aile için dahi ütüyü hızla bitirmenize olanak sağlayan bir buhar çıkış gücüne güveniyoruz: Ütü modunda 120g/dakika. Basınç modunda azami 260g/dakika.

Tüm kumaşlar aynı özeni gerektirmez: örneğin pamuklu ve keten kumaşlar, liflerinin gevşemesi için güçlü bir buhar çıkışına ihtiyaç duyarken ipek için buhar gerekmez. Bu yüzden buhar püskürtücünün gücünü ütülemek istediğiniz kumaşın cinsine göre ayarlamak mümkündür.

Bu durumda da teknoloji yaşamı kolaylaştırıyor. Örneğin, AutoSteam Améthyste DW4020 buharlı ütüdeki AutoSteam fonksiyonu buhar çıkışını ve sıcaklığı otomatik olarak tavsiye edilen düzeylere ayarlar. Böylelikle narin, sentetik kumaşları veya ipeği usta bir ütücü olmasanız dahi kıyafete zarar verme tehlikesi olmadan ütüleyebilirsiniz!

Özellikle yararlı olan bir diğer özellik de askıda ütüleme fonksiyonudur. Hem ütü hem de buhar jeneratörlerinde bulunan bu özellik, dokuma kumaşlarda kazara oluşan ütü kırışıklıklarını kolaylıkla düzeltir ya da giyilmiş kıyafetleri yeniden forma sokar.

Özetle, ister ütü ister buhar jeneratörü tercih ediyor olun, Rowenta ile her şeyi tam buhar gücüyle ütüleyin.