ROWENTA INSTANT SOFT COMPACT

INSTANT SOFT COMPACT

  AT THE 1ST SESSION VISIBLE RESULTS.* SEMI-DEFINITIVE DEPILATION FOR SMOOTHER SKIN FROM THE 1ST SESSION.  

Instant Soft Compact is a semi-definitive hair removal device based on an effective and safe technology called IPL (Intense Pulsed Light). It is used by professionals in the hair removal industry for semi-definitive results. The main advantage of IPL over other hair removal methods is that it is painless, hygienic, safe and provides permanent results. Thanks to Instant Soft Compact, users will be able to enjoy a performant depilation method without any compromise on safety.

 

Referans : EP9600F0

INNOVATION FOR SAFE, EFFECTIVE AND LONG-LASTING DEPILATION

Instant Soft Compact is the smart, safe answer to semi-definitive hair removal using concentrated beams of light. The pro-precision technology using the exclusive spacing roll ensures no area is missed and prevents flashing the same area twice, thereby greatly reducing the risk of burning. Further safety features include a skin-contact detector, which blocks the light pulse when the device is not in contact with the skin, and a smart skin-color detector, which blocks the light pulse when skin is too dark. With five different settings adapted to various shades of skin, two lamps boasting 75,000 flashes each and compact dimensions, Instant Soft Compact is the epitome of innovative technology. The result is precise, effective depilation for smoother skin.

* External test May 2015 on 30 users

Teknik özellikler / karşılaştırma

Özel duyarlı roll on    
Yok
Yüksek performanslı lambalar 2*75K  
4*75K  
Cam boyutu 3 cm2  
3CM2  
Işık yoğunluğu 5J/cm²  
5J/cm²  
Fototip uyum I-IV  
I-IV  
Yoğunluk seviyesi 1-5  
1-5  
Patentler Pro-precision system  
Yok
Ten rengi detektörü    
   
Ten ile temas detektörü    
   
Uyumlu UV filtresi    
   
Lambalar 2  
Yok
Değiştirilebilir lamba    
   
Sürekli flaş modu    
   
Dakik flaş modu    
   
Oturum süreleri 3,5,8,20 min  
3,5,8,20 dk  
Alanlar BACAKLAR VE GÖVDE  
Yok
Güç kaynağı ANA KABLO  
Yok
Voltaj 100-240  V
100-240  V
Güç 36  W
Yok
Güçlü kablo sarıcı 1.8  m
Yok
Renkler White + Blue  
Yok

Sık sorulan sorular

Dört ile altı seans boyunca her iki haftada bir (iki ile üç ay) ve sonra iki ile dört seans için ayda bir (yeniden çıkmaya bağlı olarak) tedavi olmalısınız.
Bundan sonra tüy dağılımına bağlı olarak tüyler tamamen dökülene kadar bakım seansları gerekebilir.
Tedavi epilasyon yapılmış cilt üzerinde değil (ağda ya da tüy dökücü kullanılmamalıdır - kökler mevcut olmalıdır), yalnızca tıraşlanmış cilt üzerinde gerçekleştirilmelidir.
Cihazı çalıştırmak için kullanım kılavuzundaki talimatları takip ettikten sonra, başka bir cihaz takarak elektrik prizinin çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Hala çalışmıyorsa, cihazı açıp kendiniz tamir etmeye çalışmayın ve yetkili servise götürün.
Cihazı kullanmayın. Tehlikeleri önlemek için yetkili servis merkezinde değiştirtin.
Lambanın yüzeyinin tamamen cilde temas edip etmediğini kontrol edin.
Cilt rengi çok koyu ve cihaz otomatik olarak güvenlik moduna geçti.
Ampulün cihaz içerisinde doğru şekilde takılıp takılmadığını kontrol edin. Doğruysa, ampul bitmiştir ve değiştirilmelidir.
Sınıf I aygıtların topraklanması zorunludur (ve bunlarda yalnızca bir izolasyon katmanı bulunur). Sınıf II aygıtların topraklanma zorunluluğu yoktur çünkü bunlarda iki ayrı ve bağımsız izolasyon katmanı vardır (bu aygıt sınıfı, arızalı olan başka bir topraklanmış aygıt olduğu takdirde önemli bir risk teşkil edebilir).
Ürününüz için ihtiyaç duyduğunuz her şey için lütfen internet sitemizin “Aksesuarlar” bölümüne gidin.
İnternet sitemizin Garanti bölümünde detaylı bilgi bulabilirsiniz.
Cihazınız, geri dönüşümü gerçekleştirilebilir veya yeniden değerlendirilebilir malzemeler içerir. Kullanım ömrü sonuna gelen cihazınızı belediyenizin toplama alanlarına götürün.
Bir parçanın eksik olduğuna inanıyorsanız lütfen Müşteri Hizmetleri Merkezini arayın ve uygun bir çözüm bulmanıza yardımcı olalım.
Cihazı bacak, koltuk altı, kol ve bikini bölgelerinde kullanabilirsiniz, ancak boyun, yüz ve meme uçlarında kullanmayın.
Tüy dağılımı seviyesine göre 12 ile 18 aydan sonra uzun süreli sonuçlar elde edilmektedir. Zaman içerisinde bazen tazeleyici tedaviler gerekebilir.
Cihazlarımız birden fazla güvenlik mekanizması ile donatılmıştır: cilt rengi algılayıcı, temas detektörü, gözler için kızılötesi filtre vs. Bu cihazlar dermatolojik denetim altında test edilmiştir ve en sıkı güvenlik yönetmeliklerine uymaktadır.
IPL cihazları yeterince melanin içermediğinden kırmızı, beyaz, gri ve sarı saçlarda işe yaramaz.
IPL cihazları siyah veya çok koyu ciltlerin dışındaki 1 ile 5 arasındaki fototiplerle uyumludur.
Hayır, kontrendikedir. Doktorunuza danışın.
Evet, tedavi sırasında IPL tüy gidermeden kaçının. Tedaviniz bittikten sonra iki ay kadar bir süre beklemelisiniz. Doktorunuza danışın.
Hayır. Tedavi edilecek bölgelerden piercing'leri çıkarın ve dövmelerin, doğum lekelerinin, beneklerin ve benlerin üzerini alçı ya da opak beyaz bir bantla örtün.
Tedavi boyunca güneşe, kızılötesi ışığa maruz kalmayın ve bronzlaştırıcı kullanmayın. Cildiniz 15 dakikadan uzun süre doğrudan güneşe ya da bir saatten fazla gölgede güneşe maruz kalmamalıdır. Tedavinin tamamı süresince ve bundan sonraki en az iki ay boyunca kendinizi SPF 30 güneş kremi ile koruyun.
Cildiniz zarar görmemiş olmalıdır (egzama, psoriyazis, vitiligo vs. olmamalıdır) ve tedaviden en az dört hafta önce güneşe ya da kızılötesi ışığa maruz kalmamalıdır. Bronzlaştırıcı sürülmemiş olmalıdır.