ROWENTA DERMA PERFECT

DERMA PERFECT

Referans : EP9840E0

Belgeler

Sık sorulan sorular

Koltuk altı, tüylerin alındığı en narin bölgedir, çünkü bu bölgenin derisi ince ve hassastır (tüyleri alma işleminden sonra genellikle kırmızı noktalar görülebilir) ve epilatör başlığının bu bölgeye ulaşması zordur. Epilatörü bacak yüzeyinde yönlendirmek kolay olduğu halde, koltuk altında bu çok daha zordur, çünkü içe doğru kavisli bir bölgedir ve etkili olması için bazen epilatör başlığını cilde doğru bastırmak gerekebilir. Aşağıdaki resimlerde, koltuk altı tüylerinin zahmetsizce giderilmesini sağlayan uygun hareketleri sıraladık.
Koltuk altı tüylerini alırken, epilatör başlığına klipslenen "hassas bölgeler" aksesuarını kullanmanız gerektiğini lütfen unutmayın.
Hayır. Epilasyon cihazı yüzde, hassas yüzeylerde (varisli damar, ben, doğum lekeleri) veya sorunlu ciltrelerde (egzama, iltihap vb.) kullanılamaz.
Dört ile altı seans boyunca her iki haftada bir (iki ile üç ay) ve sonra iki ile dört seans için ayda bir (yeniden çıkmaya bağlı olarak) tedavi olmalısınız.
Bundan sonra tüy dağılımına bağlı olarak tüyler tamamen dökülene kadar bakım seansları gerekebilir.
Tedavi epilasyon yapılmış cilt üzerinde değil (ağda ya da tüy dökücü kullanılmamalıdır - kökler mevcut olmalıdır), yalnızca tıraşlanmış cilt üzerinde gerçekleştirilmelidir.
Cihazı çalıştırmak için kullanım kılavuzundaki talimatları takip ettikten sonra, başka bir cihaz takarak elektrik prizinin çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Hala çalışmıyorsa, cihazı açıp kendiniz tamir etmeye çalışmayın ve yetkili servise götürün.
Cihazı kullanmayın. Tehlikeleri önlemek için yetkili servis merkezinde değiştirtin.
Lambanın yüzeyinin tamamen cilde temas edip etmediğini kontrol edin.
Cilt rengi çok koyu ve cihaz otomatik olarak güvenlik moduna geçti.
Ampulün cihaz içerisinde doğru şekilde takılıp takılmadığını kontrol edin. Doğruysa, ampul bitmiştir ve değiştirilmelidir.
Sınıf I aygıtların topraklanması zorunludur (ve bunlarda yalnızca bir izolasyon katmanı bulunur). Sınıf II aygıtların topraklanma zorunluluğu yoktur çünkü bunlarda iki ayrı ve bağımsız izolasyon katmanı vardır (bu aygıt sınıfı, arızalı olan başka bir topraklanmış aygıt olduğu takdirde önemli bir risk teşkil edebilir).
Cilt hassas olacağından, epilasyondan hemen sonra güneşe çıkmamanız ve denize girmemeniz tavsiye edilir. Yeniden plaja dönmeden önce bir gece bekleyin. Epilasyon yapmayı planlıyorsanız size bazı tavsiyeler; cildinizin hassaslaşmaması için epilasyon öncesinde güneşlenmeyin.
Ürününüz için ihtiyaç duyduğunuz her şey için lütfen internet sitemizin “Aksesuarlar” bölümüne gidin.
İnternet sitemizin Garanti bölümünde detaylı bilgi bulabilirsiniz.
Cihazınız, geri dönüşümü gerçekleştirilebilir veya yeniden değerlendirilebilir malzemeler içerir. Kullanım ömrü sonuna gelen cihazınızı belediyenizin toplama alanlarına götürün.
Bir parçanın eksik olduğuna inanıyorsanız lütfen Müşteri Hizmetleri Merkezini arayın ve uygun bir çözüm bulmanıza yardımcı olalım.
Cihazı bacak, koltuk altı, kol ve bikini bölgelerinde kullanabilirsiniz, ancak boyun, yüz ve meme uçlarında kullanmayın.
Tüy dağılımı seviyesine göre 12 ile 18 aydan sonra uzun süreli sonuçlar elde edilmektedir. Zaman içerisinde bazen tazeleyici tedaviler gerekebilir.
Cihazlarımız birden fazla güvenlik mekanizması ile donatılmıştır: cilt rengi algılayıcı, temas detektörü, gözler için kızılötesi filtre vs. Bu cihazlar dermatolojik denetim altında test edilmiştir ve en sıkı güvenlik yönetmeliklerine uymaktadır.
IPL cihazları yeterince melanin içermediğinden kırmızı, beyaz, gri ve sarı saçlarda işe yaramaz.
IPL cihazları siyah veya çok koyu ciltlerin dışındaki 1 ile 5 arasındaki fototiplerle uyumludur.
Hayır, kontrendikedir. Doktorunuza danışın.
Evet, tedavi sırasında IPL tüy gidermeden kaçının. Tedaviniz bittikten sonra iki ay kadar bir süre beklemelisiniz. Doktorunuza danışın.
Hayır. Tedavi edilecek bölgelerden piercing'leri çıkarın ve dövmelerin, doğum lekelerinin, beneklerin ve benlerin üzerini alçı ya da opak beyaz bir bantla örtün.
Tedavi boyunca güneşe, kızılötesi ışığa maruz kalmayın ve bronzlaştırıcı kullanmayın. Cildiniz 15 dakikadan uzun süre doğrudan güneşe ya da bir saatten fazla gölgede güneşe maruz kalmamalıdır. Tedavinin tamamı süresince ve bundan sonraki en az iki ay boyunca kendinizi SPF 30 güneş kremi ile koruyun.
Cildiniz zarar görmemiş olmalıdır (egzama, psoriyazis, vitiligo vs. olmamalıdır) ve tedaviden en az dört hafta önce güneşe ya da kızılötesi ışığa maruz kalmamalıdır. Bronzlaştırıcı sürülmemiş olmalıdır.