Uzun süre etkili, acısız epilasyon Rowenta ile mümkün!

Banyolar, masajlar... Güzellik ritüelleri deyince akla kendine zaman ayırmak, tatlı bir dinginlik ve hatta hoş kokular gelir.

Fakat her zaman bir istisna vardır ve mesele güzellik olunca söz konusu istisna epilasyondur. Doğrusu, bazılarımız için epilasyon bir sürü olumsuzluk bir araya gelir: zaman alır, her zaman etkili değildir ve en kötüsü, acı vericidir. Özetlersek, bir tüy alma seansına girişmek hem psikolojik hazırlık hem de geniş bir zaman aralığı ister.

  • Kadınların %59’ü yüz bölgesinde ciltlerini ‘hassas’ olarak değerlendiriyor.*
  • Tüyleri giderme konusunda ise daha tam bir fikir birliği var

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için hepimiz bir sürü yöntem denedik.

Sir ağdalardan bal ve şekerli klasik ağdalara kadar her şeyi test ettik. Bu yöntemler genel anlamda verimli olsalar da belirli bir temizlik süresi ve biraz el becerisi gerektirir. Fazla sıcak kullanıldıklarında bu ürünler cildi yakar, yeteri kadar sıcak olmadıklarında ise görevlerini yerine getiremezler. Üstelik, ardından temizlik gerektirirler. Bu noktada devreye elektrikli epilatörler girer. Pratik ve kolay kullanımlı bu ürünler istenmeyen tüylerden kolaylıkla kurtulmak üzere tasarlanmıştır. Yine de tüylerden arınmak, acı çekmeden yapılabilecek bir iş değildir.

Ancak, artık bu acı geçmişte kaldı. Rowenta, “tüy alma” işlemlerinin tam bir huzur içinde yapılabilmesi için farklı teknikler kullanır.

Rowenta imzası

İlk olarak: Soft Extreme tekniği. Bu teknik, ilk olarak Soft Sensation titreşimli barını kullanarak cildin hassasiyetini kurnazca azaltır, ardından da taze hava üfleyerek rahatlık hissi verir. Böylelikle, cildi rahatlatmadan önce kandırmış oluruz - ancak hem cildimiz hem de kendimizin iyiliği için.

AquaPerfect Soft, gözlemlerden yola çıkarak tasarlanan bir diğer cihazdır: cilt akan suyun altında daha az hassas ve daha esnektir. Rowenta bu nedenle duş veya banyoda kullanılabilen bir elektrikli epilatör geliştirdi. Böylelikle epilasyon hem verimli, hem de neredeyse tümüyle acısız hale geldi. En önemli noktalardan biri ise, su altında kullanımın kazandırdığı zamandır. Duştan çıktığınızda temiz ve rahatlamış olarak cildinizi nemlendirebilir ve iki veya üç hafta boyunca tüy derdini unutabilirsiniz.

Daha uzun süre kalıcı epilasyon için, ışık atımlı IPL (Intense Pulse Light - Yoğun Atımlı Işık) epilatörleri tercih etmelisiniz. Güzellik uzmanlarının aksesuarlarından esinlenilerek tasarlanan bu epilatörler mini cımbızlar yerine tüyün kökünü hedefleyen ve ortadan kaldıran ışık huzmeleri kullanır.

Biliyor muydunuz?

IPL epilatörler tüyü kökünden yok eden ışık huzmeleri kullanır.

Ayrıntılı anlatmak gerekirse, tüye renk veren melanin, ışık atımlarını kendine çeker. Bu atımlar böylelikle derinin altındaki tüy köküne yönelerek bunları yok eder. Işık atımlı epilatörler yalnızca gelişmekte olan tüyleri yok edebildiği için, istenmeyen tüylerden kurtulmak adına evde birçok seans yapmak gereklidir. Böylelikle zamana yayılan bir tedavi ile cilt pürüzsüz ve yumuşak hale gelir. Tümüyle kalıcı bir epilasyondan bahsedemesek de, IPL yine de uzun vadeli, yıllarca sürebilen bir yöntemdir. Bir diğer avantaj ise bu teknolojinin cilde zarar vermemesi ve bozmamasıdır. En hassas bölgeler dahil olmak üzere tüm vücutta kullanılabilir. Son olarak, IPL epilatörler kullanılarak yapılan epilasyon, tümüyle acısızdır.

Uzun süre etkili, acısız epilasyon